ESSENZ VITAMIN C – výživový doplnok

Výživový doplnok s obsahom vitamínu C v špeciálne pufrovanej forme s nižším pH, ktorá je šetrnejšia k žalúdku. Vitamín C prispieva k správnemu fungovaniu imunitného systému, k normálnej tvorbe kolagénu, k správnej funkcii krvných ciev, kostí, chrupaviek, ďasien, zubov a pokožky, prispieva k správnemu fungovaniu nervového systému a psychiky.

€24,90
Kategória: VITAMÍNY A MINERÁLY
Účinky / vhodné na: Vitamíny a minerály
vitamin c gepufert
BEZ LAKTÓZY VEGAN-FRIENDLY BEZ LEPKU

Kapsuly Essence Vitamin C obsahujú 500 mg vitamínu C na denný prísun tohto dôležitého vitamínu, ktorý si naše telo nedokáže samo vyrobiť. V našich kapsulách je vitamín C vo forme vhodnej pre žalúdok.

 

Vlastnosti vitamínu C.

Vitamín C ( tiež známy ako kyselina askorbová ) je v našej podstate vitamín C v pufrovanej forme, menej kyslý a tým šetrnejší k žalúdku . Je to vo vode rozpustný vitamín, ktorý sa môže ukladať do svalov iba vo veľmi malom množstve , a veľmi citlivý vitamín, ktorý sa dá ľahko zničiť svetlom, vzduchom a teplom . Preto ovocie je možné olúpať iba bezprostredne pred konzumáciou. Ľudské telo si nedokáže samo vyrobiť vitamín C. Kyselina askorbová sa používa ako adjuvans v mnohých potravinách. 

 

Účinnosť vitamínu C.

Vitamín C podporuje imunitný systém, normálnu funkciu nervového systému, energetický metabolizmus a zlepšuje vstrebávanie železa z potravy. To zaisťuje tvorbu a údržbu spojivového tkaniva . Je tiež dôležitý pre hojenie rán, zjazvenie a rast. Vitamín C môže pomôcť zvýšiť odolnosť tela v stresových obdobiach . 

 

Aké funkcie má vitamín C v ľudskom tele?

 

✔ Vitamín C je potrebný na tvorbu kostí, zubov, väzov a krvných ciev.       

 

✔ Hrá veľmi dôležitú úlohu pri zvyšovaní produkcie kolagénu. Kolagén je nevyhnutný pre stabilitu spojivových tkanív, kostí, kože a krvných ciev. Chráni tak cievy pred aterosklerotickými usadeninami.       

 

✔ Vitamín C je tiež antioxidant, ktorý zachytáva voľné radikály v tele a robí ich neškodnými. Voľné radikály sú veľmi reaktívne kyslíkové zlúčeniny, ktoré môžu poškodiť bunky tela. Niekedy sa takto poškodené bunky môžu vyvinúť až do rakoviny.       

 

✔ Vitamín C je mimoriadne dôležitý pre nášu imunitu, a preto sa často berie ako prevencia proti nachladnutiu.       

 

✔ Vitamín C zlepšuje vstrebávanie železa z potravy a umožňuje jeho lepšie využitie.       

 

✔ Stimuluje tiež tvorbu hormónov a látok prenášajúcich látky a zaisťuje tak vyváženú psychiku.       

 

✔ Vitamín C sa používa na podporu liečby popálenín a veľkých rán.       

 

✔ Tiež udržuje oči zdravé a chráni ich pred šedým zákalom.       

Príznaky nedostatku

Klasický skorbut choroby z nedostatku sa dnes ťažko vyskytuje . Mierne príznaky nedostatku však nie sú také zriedkavé, pretože náš spôsob života je často nezdravý . Príčinou výskytu akýchkoľvek príznakov nedostatku je znížená schopnosť produkovať kolagén. Táto skutočnosť môže ľahko viesť k krvácaniu na koži, slizniciach, vnútorných orgánoch a svaloch. Medzi slabé príznaky nedostatku patrí krvácanie, zapálené a krvácajúce ďasná, oneskorené hojenie rán, opuchy a bolesti kĺbov , strata výkonu, únava alebo poruchy spánku. 

 

Alkohol a fajčiary sú skvelý vitamín C lupiči . Fajčiarom preto odporúčame o 50% vyšší denný príjem vitamínu C. 

Okrem toho často jeme príliš málo čerstvého ovocia a zeleniny a príliš veľa hotových jedál, ktorých nutričná hodnota je veľmi slabá. Vitamín C sa nachádza hlavne v rastlinných produktoch , ako sú sladké jablká, citrusové plody, kiwi, šípky , brokolica, fenikel, petržlen a zelenej listovej zelenine.

 

Príjem kortizónových prípravkov a aspirínu inhibuje absorpciu vitamínu C. Antibiotiká a prášky na spanie tiež narúšajú metabolizmus vitamínu C, a preto sa zvyšuje potreba touto látkou. Zvýšenú potrebu majú aj tehotné ženy, ženy užívajúce tablety a pacienti na dialýze.